Apotheka tervisenädal: Signe Ojakäär vitamiinidest

Raadios Elmar on tervisenädal. Eakate vitamiinid – Miks on eakate vitamiinivajadus suurem kui noorematel inimestel? Milliseid preparaate peaks eakamad inimesed kindlasti tarvitama? Kuidas erinevad eakatele mõeldud vitamiinipreparaadid ülejäänutest? Küsimustele vastab Apotheka apteeker Signe Ojakäär

LAE ALLA

Apotheka tervisenädal: Liisi Rammo viirustest

Raadios Elmar on tervisenädal. Millised on levinumad viirused, mis eestlaseid kimbutavad? Mida peaks kindlasti koju varuma? Kas on mingeid nippe, kuidas haigustest kiiremini jagu saada? Levinumate viirushaiguste kodune ravi, sügisapteegi ABC – täpsemalt räägib Apotheka apteeker Liisi Rammo.

LAE ALLA

Apotheka tervisenädal: Diana Raudsepp valuvaigistitest

Raadios Elmar on tervisenädal. Räägime valuvaigistitest – Kas on vahet, kas võtta näiteks peavalu korral paratsetamooli või ibuprofeeni? Kumba peaks eelistama? Kas valu korral on oluline ära tabada ka õige hetk, millal valuvaigistit võtta on vaja? Mida valuvaigisteid võttes arvestama peaks? Täpsemalt räägib Apotheka apteeker Diana Raudsepp.

LAE ALLA

Apotheka tervisenädal: Katrin Zirk antibiootikumidest

Raadios Elmar on tervisenädal. Sel korral räägime antibiootikumidest – Mis need antibiootikumid on ja millal neist abi on? Mida peaks antibiootikume võttes tähele panema? Miks peab kogu ravikuuri alati lõpuni tegema? Kas antibiootikumidel on ka koostoimeid? Kas antibiootikumide kuuri ajal on vaja ka kindlasti probiootikume lisaks võtta? Vastused küsimustele annab Apotheka apteeker Katrin Zirk.

LAE ALLA

Apotheka tervisenädal: Signe Ojakäär kõhuviirustest

Raadios Elmar on tervisenädal. Kõhuviirused – Millised on Eestis levinumad kõhuviirused? Mida saab teha nende ennetamiseks? Milliseid käsimüügis olevaid preparaate tuleks kasutada? Kuidas kaitsta end kõhuviiruste eest soojamaareisil? Mida siis kõhuviiruste korral tegema peab? Küsimustele annab vastused Apotheka apteeker Signe Ojakäär.

LAE ALLA

Apotheka tervisenädal: Jekaterina Nizamov D-vitamiinist

Raadios Elmar on tervisenädal. D-vitamiin – Öeldakse, et see on ainus vitamiin, mis on aastaringselt ülivajalik – miks? Kui tõenäoline see on, et Eesti inimesel on D-vitamiini vaegus? Kui palju tuleks D-vitamiini võtta? Kas D-vitamiini on võimalik ka kogemata üle annustada? D-vitamiinist räägib ja küsimustele vastab Apotheka apteeker Jekaterina Nizamov.

LAE ALLA

Apotheka tervisenädal: Jekaterina Nizamov nõuanded külmetushaiguste ennetamiseks

Kasulikud nipid külmetushaiguste perioodiks. Apteekritel, kes puutuvad igapäevaselt haigete inimestega kokku, koguneb aja jooksul igasuguseid nippe, kuidas külmetushaiguseid ennetada. Millised need nipid on? Kätepesu – kas vastab tõele, et tuleb iga kord pesta vähemalt sama kaua kui kestab „Sepapoiste laul“? Aevastamine ja köhimine – kuidas õigesti aevastada? Kas peaksime kasutama näomaski? Nõuandeid jagab ja küsimustele vastab […]

LAE ALLA

Apotheka tervisenädal: Signe Ojakäär köhast

Köha – Miks köha tekib? Köhasid on ju erinevaid, kuidas neil vahet teha? Millisest preparaadist on abi? Kuidas tuleb köhida, et köha ei leviks? Mis juhtub kui ei köhi korralikult? Stuudios on  Apotheka apteeker Signe Ojakäär.

LAE ALLA

Apotheka tervisenädal: Diana Raudsepp kurguvalust

Kurguvalu – Mis põhjustab kurguvalu? Mis kurgus toimub? Kas kuuma teed võib juua? Aga jäätist süüa? Millised on uuemad tooted, mida kurguvalu korral kasutada? Kas valuvaigistist oleks ka abi? Küsimustele vastab Apotheka apteeker Diana Raudsepp.

LAE ALLA

Apotheka tervisenädal: Katrin Zirk nohust

Nohu – Kuidas nohu korral end kõige tõhusamalt aidata? Mida teha ninakinnisusega? Millega ja miks tuleks nina loputada? Millised võivad olla nohu tüsistused? Täpsemalt räägib Apotheka apteeker Katrin Zirk.

LAE ALLA