Maailmamix: 27.05.2018 – III osa

Eesti Ornitoloogiaühing on juba alates 1990. algusest läbi viinud öösel tegutsevate lindude loendust. Öölaulikuloenduse projektijuht Jaanus Elts räägib, miks on keeruline üheselt öelda, miks üks või teine lind on kohastunud öösel tegutsema. Kuna öölaulikuloendusest võiksid osa võtta kõik, kes meie öised lauljad häälitsuste järgi ära tunnevad, anname mõned soovitused, kuidas seda teha.

LAE ALLA

Maailmamix: 20.05.2018 – II osa

Eesti Ornitoloogiaühingu metsise telemeetria projektijuht Ivar Ojaste räägib, kuidas ja miks metsiseid telemeetriliselt uuritakse. Saame teada, kas metsise püük on lihtne ettevõtmine ja mida teevad metsisekanad öösiti kell 12:00-03:00.

LAE ALLA

Maailmamix: 13.05.2018 – II osa

Eesti Maaülikooli teadlane Leho Luigujõe räägib meie kolmest luigeliigist: pesitsevatest kühmnokk- ja laululuigest ning läbirändajast – väikeluigest. Saame teada, miks plaanitakse meie laululuiki geneetiliselt uurida ning põgusalt peatume oktoobris Tartus toimuval rahvusvahelisel luigekonverentsil.

LAE ALLA

Maailmamix: 06.05.2018 – I osa

Haned ja lagled on talvitusaladelt lahkunud ning enne pesituspaikadesse siirdumist kosutavad end Eestimaa põldudel. Tänavune kevad on toonud uue väljendi: “letaalne heidutusjaht”. Mis see on?! – selgitab Veljo Volke Eesti Ornitoloogiaühingus

LAE ALLA

Maailmamix: 29.04.2018 – IV osa

Aprill on kohe läbi: stuudios on Riho Kinks Eesti Ornitoloogiaühingust – kuuleme ülevaadet lõppeva kuu linnuelust.

LAE ALLA

Maailmamix: 22.04.2018 – I osa

Alates märtsikuust on Eesti Ornitoloogiaühingul uus juht – Margus Ots. Räägime väga põgusalt linnuatlasest, ühingu tegemistest ja põhjalikumalt teeme juttu lindude pesakastidest ja nende puhastamisest – saame teada, miks tuleks seda kindlasti külmal ajal teha.

LAE ALLA

Maailmamix: 15.04.2018 – IV osa

Valminud on põhjalik ja mahukas ülevaateraamat: „Linnuatlas. Eesti haudelindude levik ja arvukus“. Külas on Riho Kinks Eesti Ornitoloogiaühingust – saame teda, mis infot linnuatlasest leiab ja kui paljude inimeste-entusiastide koostööna raamat valmis.

LAE ALLA

Maailmamix: 08.04.2018 – I osa

Tiiu Tali Eesti Ornitoloogiaühingust räägib ornitofenoloogilistest vaatlustest ja kutsub üles kõiki selles osalema.

LAE ALLA

Maailmamix: 01.04.2018 – IV osa

Riho Kinks Eesti Ornitoloogiaühingust teeb ülevaate veebruari ja märtsikuu linnu-uudistest. “Personaalselt” räägime ruskerästast ja hallrüdist.

LAE ALLA

Maailmamix: 25.03.2018 – III osa

Tulekul on traditsioonilised lihavõtte linnuvaatluspäevad. Meelis Uustal Eesti Ornitoloogiaühingust räägib, keda võiks järgmisel nädalavahetusel spetsiaalselt otsima minna ning kus asuvad Tallinna parimad linnuvaatluskohad.

LAE ALLA